Ruošiamasi naujam kelio Vilnius–Utena tvarkymo etapui

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia paslaugų teikėjus dalyvauti rinkos konsultacijojedėl magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, iki šių metų balandžio 12 d. paslaugų teikėjai gali teikti pastabas techninio darbo projekto parengimo techninei specifikacijai. Rinkos konsultacijos metu gauti pasiūlymai ir komentarai bus įvertinti.

Po rinkos konsultacijų bus skelbiamas pirkimas minėto ruožo rekonstravimo techninio darbo projekto parengimo (kartu su alternatyvių sprendinių parinkimu ir parengimu) ir projekto vykdymo priežiūros paslaugai įsigyti. Pirkimą planuojama paskelbti antrą šių metų ketvirtį.

Planuojama, kad darbai kelyje A14 Vilnius–Utena vyks etapais. Pirmiausia numatoma rekonstruoti ruožą nuo 21,50 iki 39,20 km.   

Paskutiniai magistralės A14 Vilnius–Utena rekonstravimo darbai vyko 2019–2020 m. ruože nuo 16,00 iki 21,50 km. Šiame ruože kelias buvo praplatintas nuo dviejų iki keturių eismo juostų, įrengtos dviejų lygių sankryžos su krašto keliais, pėsčiųjų viadukai, taip pat įdiegtos aplinkosaugos ir eismo saugos priemonės, rekonstruoti inžineriniai tinklai.

Magistralė Vilnius–Utena yra viena pagrindinių šalies transporto arterijų, vedančių iš sostinės į aplinkines savivaldybes. Šis kelias – vienas problemiškiausių Lietuvoje, bene vienintelis su cementbetonio danga, kuri yra susidėvėjusi, deformuota ir kelia pavojų eismo saugai.

Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode