Tradicinis štangos spaudimas ir netradicinis kabėjimas

Jėgos sporto klubas „Mažeikių švyturys“surengė tradicinį kalėdinį savo svorio štangos spaudimo ir kabėjimo ant skersinio turnyrą. Šiek tiek netradiciška buvo kabėjimo rungtis – ji atgaivinta po daugelio metų. Visiškai tradiciška – Benjamino Milio pergalė štangos spaudime bendroje įskaitoje.

Tradicijos

Absoliučiai geriausiu dalyviu jau daug metų iš eilės tapo nenuilstantis sporto klubo treneris, senjoras B. Milis, savo svorį 82 kg išspaudęs net 46 kartus.

Artimiausiais jo varžovais buvo Vilandas Radvila (78 kg) ir Dainius Vėžauskas (73 kg), kurie tarp lengvesnių nei 90 kilogramų suaugusiųjų pasidalino pirmąsias vietas, išspaudę savo svorį po 36 kartus.

„Mažeikiškių rezultatai šioje rungtyje pastebimai gerėja ir tai mane tikrai džiugina. Mūsų klubo sportininkai specialiai rengiasi kalėdiniam turnyrui, taiko specifines treniruotes. Tikiuosi, jog kitąmet įvyksiančiame pirmajame Lietuvos savo svorio štangos spaudimo čempionate mes pasieksime puikių rezultatų“, – teigė B. Milis.

Garbingu laikomą „30 ir daugiau kartų“ pasiekimą pademonstravo Nerijus Strazdauskas (31 kartas, 107,5 kg) ir Andrius Kancė (30 kartų, 72 kg).

Iki 18 metų jaunuolių grupėje nugalėtoju tapo Mindaugas Kuosa, 65 kg išspaudęs 27 kartus. Tarp jaunesnių, iki 15 m. vaikinų, spaudusių pusės savo svorio štangą, neprilygstamas buvo Vilius Gerika, 26 kg išspaudęs net 92 kartus.

Tarp moterų, taip pat spaudusių pusės savo svorio štangą, nugalėtoja pripažinta Marija Chritiankova (44 kartai, 26,5 kg).

Šį kartą kartu su mažeikiškiais savo jėgas išmėgino ir svečiai iš Šiaulių bei Tytuvėnų.

Netradicijos

Kabėjimas ant skersinio sulaukė jėgos sporto mėgėjų dėmesio. Iš viso „kabėti kiek galima ilgiau“ panoro 25 sportininkai. Šioje rungtyje sąlyginai geresnius rezultatus pavyko pademonstruoti iki 80 kg sveriantiems dalyviams. Tarp jų nugalėtoju tapo D. Vėžauskas, iškabėjęs 4 min. 24 sek. Antrasis liko A. Kancė su 4 min. 3 sek. Kitiems šios kategorijos dalyviams 4 minučių ribos nepavyko peržengti.

Tarp sunkesnių dalyvių nugalėtoju tapo Rimantas Inta, pademonstravęs 4 min. 12 sek. laiką. Antrasis buvo Egidijus Milis su 4 min. 9 sek. laiku.

Pasak Mažeikių rajono ir Lietuvos rankų lenkimo čempiono E. Milio, šioje rungtyje pranašumą turi stiprių pirštų sportininkai, taip pat tie, kurių kūno svoris šiek tiek mažesnis.

2. Kabėjimas ant skersinio – didelio susidomėjimo sulaukusi naujai atgaivinta rungtis.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode