Paaiškėjo Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais pirmenybių ilgos trasos prizininkai

Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje išdalinti Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais pirmenybių ilgos trasos apdovanojimai.

Moterų grupėje nugalėjo Karolina Mickevičiūtė Juodišienė (Vilniaus „Fortūna“), trasoje užtrukusi 1 val. 55 min. 39 sek.

Antrąją vietą užėmė Algirda Zaliauskaitė (Vilniaus „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras), nugalėtojai pralaimėjusi 34 sek., o trečiąją – Asta Šimkonienė (Kauno „Medeina“), atsilikusi 4 min. 33 sek.

Moterys turėjo įveikti 30,4 kilometro su 26 kontroliniais punktais trasą.

Vyrų elito grupėje nugalėjo Šarūnas Dmukauskas (Ignalinos „Būdakalnis“), 39,1 kilometro su 30 kontrolinių punktų įveikęs per 1 val. 57 min. 12 sek.

Antrąją vietą užėmė Jonas Maišelis (Vilniaus „Perkūnas“/Vilniaus m. sporto centras), atsilikęs 3 min. 21 sek. Trečioji vieta atiteko Regimantui Kavaliauskui (Telšių „Telšiai“), pralaimėjusiam 7 min. 4 sek.

„Nuo pat starto laikiau didelį tempą, stipriai myniau į kalnus. Jau penktajame kontroliniame punkte pavijau pirmąjį varžovą (3 min. prieš startavusį Petrą Andrašiūną). Tada tempas truputį krito, padarėme keletą klaidų. Bet vėliau man pavyko atitrūkti. Jaučiau, kad gerai sekasi, kad orientuojuosi be klaidų. Parodomajame punkte išgirdau, kad esu gerokai atitrūkęs nuo varžovų ir antrąją trasos dalį važiavau atsargiau. Joje pralošiau apie 1,5 min., bet pergalei užteko pirmojoje dalyje sukaupto pranašumo. Esu šiek tiek nustebęs užimta vieta. Specializuojuosi sprinte ir vidutinėje trasoje, ilga trasa nėra mano mėgstamiausia. Lietuvos čempionu ilgoje trasoje tapau pirmą kartą. Prieš tai esu nugalėjęs tik sprinte. Labai džiaugiuosi šia pergale“, – tvirtino Š. Dmukauskas.