Parama dėkojame

Gabrielė ir Daumantė Peraitytės tapo tarptautinės buriavimo regatos Estijoje prizininkėmis

Savaitgalį Estijos sostinėje vykusiose prestižinėse „Tallin sailing week“ buriavimo varžybose susirinko pajėgiausi Estijos, Suomijos, Latvijos buriuotojai.

Savo jėgas čia išbandė ir Lietuvos „Rs feva“ klasės jachtų rinktinė. Varžybos vyko Tallino Įlankoje. Buriavimo sąlygos buvo permainingos: gūsingas šiaurės rytų – šiaurės krypties vėjas iki 7-8 m/s, kartais vos iki 2 m/s.

Lietuvių „Rs feva“ komanda pasirodė labai sėkmingai. Merginos Gabrielė ir Daumantė Peraitytės („NBA/Poseidonas –ESSC“, Elektrėnai-Vinius) galutinėje rikiuotėje nusileido tik nugalėtojomis tapusioms estėms Helen Pais ir Helen Ausman („Kalevo“ jachtklubas, Talinas) bei kitai Estijos porai Veronikai Kuvatovai ir Hannah Tuulas (NYCS/KJK, Talinas) ir užėmė trečią vietą.

Vyrų varžybų bendroje įskaitoje Tauras Dambrauskas ir Lukas Čeika pateko į dešimtuką -9 vieta, o Jurgis Jurgelionis ir Rijus Dambrauskas liko 12-oje pozicijoje.

„Rs feva“ jachtų klasės vyrų grupėje nugalėjo estai iš Pernu buriavimo klubo - Jakobas Haudas ir Aleksanderis Kuusikas.

„49er“ klasėje dalyvavo ir Rio de Žaneiro olimpiados dalyvės estės Anna Maria Sepp ir Kätlin Tammiste.

Varžybas, kurios vyko olimpinėje Piritos jachtklubo bazėje, organizavo Estijos buriavimo sąjunga ir Talino „Kalev“ buriavimo klubas.

„Tallin sailing week“ regata vyksta nuo Estijos nepriklausomybės atgavimo. Regatoje susirenka arti 1000 sportininkų vyksta virš 20 renginių nuo senų „Folkbot“, „Drakon“ jachtų iki naujausio dizaino „Orc“ jachtų, ši olimpinių ir jaunimo klasių laivų regata yra dalis didelio renginio.