Viltis išbristi iš nesėkmių – planuojamose permainose

Pergalės džiaugsmo Lietuvos krepšinio lygoje dar nepatyrusios „Mažeikių“ komandos valdyba į posėdį rinkosi pirmadienį. Svarstyti klausimai dėl trenerio atleidimo, naujų žaidėjų paieškos.

Valdyba nusprendė trenerio neliesti, atliktos krepšininkų rokiruotės: atleistas vienas žaidėjas, ieškoma dviejų naujokų pastiprinimui.

Treneris lieka

Savaitgalį „Mažeikių“ komandai patyrus principinį pralaimėjimą prieš turnyrinės lentelės dugno kaimyną Kėdainių „Nevėžį“, sirgalių eilėmis nuvilnijo eilinis nusivylimo atodūsis. Žaista namie, žaista prieš vos dvi pergales iki tol laimėjusią komandą. Ir vėl pralaimėta.

Nesugebėjus „duoti į kaulus“ artimiausiam pagal pajėgumą varžovui, ieškoti išeičių iš aklavietės į posėdį rinkosi komandos valdyba.

 

Pirmiausia išklausytas vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys. Specialisto nuomone, rezultatai prasti ir nuviliantys, todėl jo atleidimas – suprantamas dalykas.

Valdyba treneriui pritarė, kad situacija labai prasta, tačiau tiesioginės jo kaltės neįžvelgė. A. Rudžio paprašyta toliau dirbti savo darbą.

Išėjo gynėjas

Sutarus dėl trenerio, iškeltas žaidėjų keitimo klausimas. Šį kartą „ant laužo“ buvo „sudegintas“ gynėjas Paulius Beliavičius Su juo atsisveikinta faktiškai iškart po valdybos posėdžio. Jis tapo trečiuoju krepšininku, šiemet jau palikusiu mūsų miesto komandą.

P. Beliavičiaus išėjimas tiesiogiai jokių permainų neįnešė – trečiadienio vakarą „Mažeikiai“ išvykoje 68:78 nusileido „Pieno žvaigždėms“ ir patyrė jau septynioliktąjį pralaimėjimą iš eilės.

Atsilaisvinusią vietą valdyba nusprendė užkamšyti dviem naujais žaidėjais: bus kviečiamas atakuojantis gynėjas ir centro puolėjas. Galimi kandidatai jau buvo numatyti kiek anksčiau, todėl, suderinus sąlygas su žaidėjais, permainų galima tikėtis artimiausiu metu. Šaltinių komandoje teigimu, galimų kandidatų ieškoma tiek tarp lietuvių, tiek tarp užsieniečių.

Tikslai tie patys

Pasibaigus valdybos posėdžiui, komandos vadovas Giedrius Petrulevičius buvo nusiteikęs kiek galima optimistiškiau. „Nukabinti nosių nesirengiame. Nusprendėme tikslų nekeisti ir toliau siekti tos pirmosios, o paskui ir kitų pergalių. Tam stiprinsime sudėtį“, – sakė jis.

Komandos vadovo teigimu, nauji žaidėjai turėtų įnešti teigiamą postūmį. „Prie mūsų prisijungus Daniui ir Maceinai, gavome teigiamą postūmį, bet to neužtenka. Jų žaidimo efektyvumas priklauso ir nuo kitų žaidėjų. Dabar komanda yra psichologinėje duobėje. Daugelis žaidėjų jaučiasi labai neužtikrintai, ypač kai reikia žaisti prieš ekipas, kurias mes galime įveikti. Jie bijo mesti, bijo suklysti. Žaidimas stringa, todėl mums reikia patyrusių krepšininkų“, – teigė G. Petrulevičius.

„Mažeikiams“ siekiant išlikti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje, būtina nelikti paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje. Dabar artimiausi du klubai – „Nevėžis“ ir „Lietkabelis“ – atitinkamai turi tris bei penkias pergales.

Aplenkti oponentus kovoje dėl vietos kitame LKL sezone mažeikiškiams dar liko 23 rungtynės.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode