Parama dėkojame

Lietuvos 16-mečiai pralaimėjo atkaklų mūšį dėl Europos aukso

Mūsiškiai pirmavo 72:71 likus 13 sek. ir pražiopsojo varžovų tritaškį (72:74). Per likusias 11,4 sekundės lietuviams produktyvios atakos surengti nepavyko. Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Dovydas Giedraitis, 14 – Domantas Vilys (7 atk. kam.), 13 – Martynas Arlauskas, 7 – Deividas Sirvydis, o Laurynas Vaištaras atkovojo 10 kamuolių. Ispanijos komandoje 19 taškų surinko Joelis Parra (8 atk. kam., 6 rez. perdav.), 15 – Usmanas Garuba (11 atk. kam., 10 blk.), 12 – Carlosas Alocenas. Didžiąją rungtynių dalį Manto Šerniaus vadovaujami lietuviai vijosi ispanus. Baigiantis paskutiniam ketvirčiui, iki jo pabaigus likus vos 10 sekundžių Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą po Martyno Arlausko dvitaškio 72:71.

Tačiau po ispanų minutės pertraukėlės vos pagavęs išsimestą kamuolį Carlosas Unanue sviedė lemtingą tritaškį. Lietuvos rinktinės bandymas išplėšti pergalę buvo nesėkmingas.Lietuvos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54-42, tačiau dažniau klydo (19–13) ir patyrė tikrą varžovų blokadą. Vien naudingiausias turnyro žaidėjas juodaodis Usmanas Garuba blokavo net 10 lietuvių metimų. Pusfinalyje Lietuvos rinktinė 67:59 nugalėjo Kroatiją, o Ispanijos krepšininkai 75:70 palaužė Turkiją. Europos čempionato penketuke – D. Giedraitis Lietuvos rinktinės gynėjas D. Giedraitis išrinktas į simbolinį geriausių Europos jaunučių čempionato žaidėjų penketuką. Prieš kelias dienas 16-ą gimtadienį paminėjęs 185 cm ūgio krepšininkas pirmenybėse pelnydavo vidutiniškai po 11,7 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo. Finale jis įmetė 18 taškų, - rašo „BasketNews.lt“. Ispanijos rinktinės lyderis U. Garuba išrinktas naudingiausiu pirmenybių žaidėju. 14-metis krepšininkas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 16,3 taško, atkovodavo po 12,4 kamuolio ir blokuodavo po 2,9 metimo. Į simbolinį penketuką taip pat pateko turkas Eray Akyuzas, kroatas Lukas Samaničius ir serbas Marko Pecarskis.

Bronzos medalių savininke pirmenybėse tapo Turkijos ekipa, mače dėl trečios vietos po pratęsimo 77:70 (17:18, 19:15, 11:18, 19:15, 11:4) privertusi pasiduoti Kroatijos komandą. Grupių varžybose Lietuvos krepšininkai laimėjo visas trejas rungtynes, įveikę Juodkalniją, Bosniją ir Hercegoviną bei Prancūziją. Aštuntfinalyje mūsiškiai 94:74 sutriuškino Estiją, ketvirtfinalyje 84:76 – Italiją. Per visą U-16 čempionatų istoriją Lietuvos rinktinė auksą Europoje yra iškovojusi vieną sykį – 2008-ais Italijoje. Tąsyk pirmąją vietą kartu su bendražygiais iškovojo vadinamoji auksinė lietuvių karta, kurią į priekį vedė Jonas Valančiūnas. Pernai, 2015-ais lietuviai Kaune vykusiame čempionate finišavo antri. Finale mūsiškiai pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkams.