I.Navakauskas pergalingai baigė olimpines žaidynes

Ignas Navakauskas Šeštadienį Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą užbaigė paskutinis likęs Lietuvos baidarininkas Ignas Navakauskas. Lietuvis startavo vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties B finale, kuriame paaiškėjo 9-16 vietų bendroje įskaitoje savininkai.

I.Navakauskas, kaip įprasta, startavo galingai ir šį kartą persvarą išsaugojo iki pat finišo. Lietuvis distanciją įveikė per 37.075 sek. ir bendroje įskaitoje iškovojo 9-ą vietą. Antras buvo švedas Petteris Menningas (37.104), o trečias liko Ekvadoro sportininkas Cesaras de Cesare (37.169). Olimpiniu čempionu tapo britas Liamas Heathas, kuris A finale užfiksavo 35.197 sek. laiką. Sidabras atiteko prancūzui Maxime‘ui Beaumontui (35.362), o bronza atiteko tiek ispanui Sauliui Craviotto (35.662), tiek vokiečiui Ronaldui Rauhei, kurie užfiksavo vienodą laiką. Penktas liko latvis Aleksejus Rumiancevas (35.891). 32-ejų metų L.Heathas kiek anksčiau kartu su Jonathanu Schofieldu tapo olimpiniu čempionu dviviečių baidarių 200 m rungtyje. I.Navakauskui nedaug trūko iki vietos A finale, kuriame buvo kovojama dėl medalių. Lietuvis antrajame pusfinalio plaukime ilgai buvo tarp lyderių, bet artėjant finišui praleido keturis varžovus į priekį. Būtent keturi irkluotojai ir pateko į A finalą. 26-erių I.Navakauskas tiek pernai, tiek šiemet iškovojo Europos čempionato bronzos medalius. Lietuvis yra 2013 m. Universiados čempionas.