Kroatų šturmą atlaikę šešiolikmečiai – Europos čempionato finale

Svarbiu momentu tritaškiais varžovus apipylusi Lietuvos jaunučių iki 16 metų rinktinė iškopė į Europos čempionato finalą.

Manto Šerniaus auklėtiniai pusfinalyje po atkaklios kovos 67:59 (16:11, 15:12, 16:16, 20:20) palaužė Kroatijos bendraamžius. Lietuvos šešiolikmečiai į Europos pirmenybių finalą patenka antrus metus iš eilės. Pernai bosniams nusileidę lietuviai šiemet finale kovos su Ispanijos ir Turkijos poros nugalėtoju. Abi komandos itin prastai atakavo krepšį: lietuviai – 36 proc. (27/76), kroatai – 32 proc. (20/63). Daugiau nei dvi minutes varžovams taškų pelnyti neleidę lietuviai įsiveržė į priekį 6:0. Kroatai vėliau atsakė trimis rezultatyviais išpuoliais paeiliui ir persvėrė rezultatą (6:7), tačiau čia pat tritaškį smeigė Tomas Balčiūnas (9:7). Jis pradėjo spurtą 9-0, po kurio Lietuvos jauniai pabėgo nuo varžovų – 15:7. Visgi, skirtumą kroatams pavyko sušvelninti – 16:11. Antrą ketvirtį Balkanų atstovai pradėjo priartėdami iki minimumo (16:15), o vėliau persvėrė rezultatą (18:19). Nepaisant to, neilgam – po Lauryno Vaištaro tritaškio lietuviai atsidūrė priekyje – 21:19. Kroatijos krepšininkai mėgino laikytis, tačiau per likusias beveik keturias minutes taškų nepelnė, o lietuviai spurtavo 7-0 bei po pirmosios mačo dalies padidino skirtumą iki 8 taškų – 31:23. Po didžiosios pertraukos dvitaškį pelnęs T.Balčiūnas pirmą kartą rungtynėse išvedė rinktinę į priekį dviženkle persvara – 33:23. Nepaisant to, Kroatijos komanda nepalūžo ir greitai sugebėjo sumažinti deficitą – 35:30. Daugiau Lietuvos atstovai priartėti neleido, o du dvitaškius iš eilės pataikęs Rokas Jokubaitis vėl nutolino lietuvius nuo varžovų – 43:32. Ketvirčio pabaigoje kroatams Luka Samaničiaus dvitaškis leido aptirpdyti skirtumą iki 8 taškų – 47:39. Lemiamą kėlinį Kroatijos jauniai neketino atiduoti pergalės lietuviams ir netruko sumažinti atstumą iki 4 taškų – 47:43. L.Vaištaro du tikslūs tolimi šūviai neleido varžovams perimti žaidimo vadžių į savo rankas (55:49). Kroatijos komandai priartėjus iki 4 taškų (59:55), savo žodį tarė Arnas Adomavičius ir Martynas Arlauskas, įsmeigę po tritaškį – 65:55. Per likusią minutę Kroatijos rinktinei atsitiesti nepavyko ir pergale džiaugėsi lietuviai – 67:59. Lietuvos rinktinė: Rokas Jokubaitis 17 (5/8 dvit., 2/7 trit., 1/2 baud.), Laurynas Vaištaras 13 (7 atk. kam.), Tomas Balčiūnas 9, Arnas Adomavičius 7, Dovydas Giedraitis 6. Kroatijos rinktinė: Luka Samaničius 20 (3/10 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud., 14 atk. kam., 5 kld., 22 n. b.), Vito Cubrilo 11 (8 rez. perd., 5 kld.), Otonas Jankovičius 10 (3/14 met., 8 atk. kam.).