Išdalinti apdovanojimai greičiausiems ralio ekipažams

Lietuvos ralio ir ralio sprinto čempionatų dalyviams Vilniuje oficialioje pagerbimo ceremonijoje įteikti šio sezono trofėjai. Tarp pagerbtųjų – viekšniškis Vitalijus Plastininas, atsiėmęs tris prizus: už sėkmingą čempionato etapo organizavimą, asmeninę pirmąją vietą ralio sprinte ir antrąją vietą komandinėje įskaitoje.

Raktai į pergales

Lietuvos ralio sprinto SG-3 klasėje nugalėtojų taurės antrus metus iš eilės įteiktos šeimyniniam duetui: automobilių sporto meistrui tėčiui V. Plastininui ir šturmanui aštuoniolikamečiui jo sūnui Vyteniui. Duetas lenktyniauja „Mitsubishi Lancer Evo“.

Šioje klasėje antrosios vietos taurėmis džiaugėsi Vidas Dapkus su Vitu Vajinskiu.

Šiame sezone Plastininų duetas dominavo visuose etapuose, visuose juose finišavo ir visus juos laimėjo. Paklaustas apie tokios sėkmės priežastis, Vitalijus buvo konkretus: „Pergalės pasiekiamos nuosekliu darbu prieš varžybas garaže, taip pat intensyviai mėnesį prieš startą kasdien treniruojantis trasoje“, – sakė jis.

Dvejus metus iš eilės laimėję ralio sprinto čempionato aukso medalius Plastininai taip pat turi būti dėkingi daugkartiniam Lietuvos ir Latvijos ralio čempionui R. Kvaraciejui, kurį laiką buvusiam jų treneriu.

Ralis mūsų krašte

V. Plastininui taip pat įteiktas apdovanojimas už sėkmingą Lietuvos ralio sprinto čempionato etapo organizavimą. Šiemet mūsų rajone vyko ketvirtasis šalies čempionato etapas ir kartu vienas Latvijos etapų.

Kitais metais ralio sprintas iš mūsų krašto nedings – liepos 24 dieną čia bus organizuojamas taip pat ketvirtasis Lietuvos ir tam tikras Latvijos čempionatų etapai.

Kitąmet Lietuvos ralio sprinto čempionatas prasidės neįprastai anksti. Įvesta naujovė – sausio 17 dieną Latvijoje vyks pirmasis etapas, kuris tuo pačiu bus „žieminis“.

„Po sausio etapo pradėsime pasirengimą naujam sezonui, šiek tiek pailsėsime. Iki to intensyviai tęsime treniruotes, jei leis gamtinės sąlygos – ruošimės lenktynėms žiemą“, – kalbėjo V. Plastininas.

Kiti rezultatai

Kitas Mažeikių ekipažas, varžęsis klasėje SG2 ir „Renault Clio Sport“ automobiliu – Modestas Juodpusis ir šturmanė Eglė Eidimtaitė. Šiam duetui sezono metu pritrūko sportinės sėkmės – iš penkių etapų jie finišavo tik du kartus, bet juose užėmė pirmąją ir trečiąją vietas. Jiems bendroje įskaitoje liko tenkintis septintąja vieta.

Komandinėje Lietuvos ralio sprinto čempionato įskaitoje daugiausiai taškų surinko ir pirmąją vietą užėmė Kelmės ASK lenktynininkai. Antrojoje vietoje liko Mažeikių ASK, o „Rally 4 Fun“ rinktinė iškovojo trečiosios vietos taurę.

„Mažeikių autosporto klubui iki pergalės komandinėje įskaitoje trūko nedaug – sėkmingo kito mūsų ekipažo, M. Juodpusio, finišo paskutiniame sezono etape. Gaila, kad jam nepasisekė“, – reziumavo V. Plastininas.

Lietuvos ralio sprinto čempionate, SG-1 klasėje, šiemet apdovanotas vos vienas lenktynininkas. Taurę atsiėmė svečias iš Latvijos Toms Zaleznevs. SG-2 klasės nugalėtojais pripažinti Deividas ir Evaldas Gezevičiai.

2WD įskaitoje šiemet karaliavo BMW automobilius vairavę ekipažai. Įskaitos nugalėtojais tapo Giedrius Firantas su šturmanu Matu Valiuliu. AWD įskaitoje pergalę šventė Gediminas Ramonas su Kęstučiu Būziumi.

Čempionato nugalėtojams ir prizininkams sveikinimo žodžius sakė ir atminimo dovanas įteikė Lietuvos automobilių federacijos viceprezidentas Rolandas Dovydaitis.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode