Europos burlenčių čempionatuose dalyvavo ir Lietuvos jaunimas

Lenkijoje vyko du Europos burlenčių Techno 293 klasės čempionatai, kuriuose dalyvavo ir Lietuvos atstovai.

Liepos 17-22 dienomis Sopote varžėsi Techno 293 Plus klasės burlentininkai U19 (iki 19 metų) ir O19 (virš 19 metų) kategorijose. Penkiolikmetis lietuvis burlentininkas Rokas Didrikas jėgas išbandė U19 kategorijoje.  Penkias dienas vyko permaininga kova kurso, slalomo bei maratono disciplinose. Aplenkęs eilę patyrusių sportininkų lietuvis užėmė dvyliktą vietą. Pirmąją vietą iškovojo Norvegijos sportininkas Kristian K Wendelborg.

Intensyvus varžybų grafikas R.Didrikui neleido pailsėti ir po vienos dienos pertraukos jis jau startavo Techno 293 klasės Europos čempionate U17 (iki 17 metų) kategorijoje kartu su dar dviem lietuviais: šešiolikmečiu Mindaugu Lukšiu bei penkiolikmete Elžbieta Novošinskaite. Būtent Techno 293 yra pati masiškiausia burlenčių klasė pasaulyje, kurioje varžosi jaunimas U15 ir U17 amžiaus kategorijose. Į Europos čempionatą atvyko 335 sportininkai iš 25 šalių. Į Europos čempionatą tradiciškai susirenka sportininkai iš viso pasaulio, kaip į rimtą pasiruošimą prieš rudenį vykstantį Techno 293 Pasaulio čempionatą. Lietuvos atstovams teko rungtis su burlentininkais iš JAV, Argentinos, Honkongo,  Singapūro bei daugelio kitų šalių, įskaitant mūsų žemyno sportininkus. Elžbietai Novošinskaitei tai buvo pirmosios tokio aukšto lygio varžybos ir jai pavyko aplenkti net 12 sportininkių sidabriniame pogrupyje, tarp kurių Italijos, Singapūro, Ispanijos, Didžiosios Britanijos bei kelių kitų šalių atstovės. Pirmąją vietą užėmė italė Giorgia Speciale. Vaikinų U 17 kategorijoje dalyvavo net 138 sportininkai. Mindaugui Lukšiui nepavyko patekti į auksinį pogrupį, bet aplenkęs 36 varžovus liko 33 sidabrinio laivyno vietoje. Sidabriniam pogrupyje taip pat kovėsi mūsų burlentininkams gerai pažįstami Latvijos ir Estijos atstovai. Vieninteliam Lietuvos sportininkui Rokui Didrikui pavyko iškovoti vietą auksiniam pogrupyje. Tai aukščiausias lietuvių pasiekimas Techno 293 klasėje. Čia vyko ypatingai atkakli kova su geriausiais jaunaisiais Europos burlentininkais. Iš 69 į auksinį pogrupį patekusių burlentininkų lietuvis užėmė 59 vietą. Šis rezultatas labai džiugina, atsižvelgiant į tai, kad Techno 293 klasėje lietuviai pradėjo plaukti tik prieš metus. Po vienerių metų intensyvaus darbo patekimas į auksinį pogrupį leidžia tikėtis geresnių rezultatų ateityje. Pirmąją vietą užėmė Izraelio atstovas Itai Kafri.