Tradicinis šaškių ir šachmatų turnyras Sedoje

Šeštadienį Sedos kultūros centre įvyko tradicinis vienuoliktasis šaškių ir šachmatų turnyras, skirtas buvusių šachmatininkų Justino Paulausko ir Gedimino Pačkausko atminimui. Turnyre, kurį organizavo broliai Arūnas ir Antanas Pačkauskai, Sedos kultūros centras bei Mažeikių šachmatų klubas „Matas“, dalyvavo įvairaus amžiaus šaškių ir šachmatų mėgėjai iš viso Žemaitijos regiono.

Apie dalyvius ir nugalėtojus              

Šiemetiniame šaškių-šachmatų turnyre Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas pasveikino visus turnyro dalyvius bei pažymėjo, kad ir vėl visi susitiko Sedoje, kur jau tapo gražia tradicija rengti kasmetinius šaškių-šachmatų turnyrus. Turnyro atidarymo metu tylos minute pagerbtas buvusių šachmatininkų G. Pačkausko ir J. Paulausko atminimas.

 

      Mažeikių šachmatų klubo „Matas“ direktorius Gintaras Paulauskas taip pat pasveikino visus susirinkusius ir trumpai paaiškino turnyro taisykles. Pasak jo, šis šaškių-šacmatų turnyras pasižymi dideliu dalyvių skaičiumi, permainingais rezultatais, leidžia dar labiau tobulėti tiek jaunesniems, tiek vyresnio amžiaus žaidėjams bei sudaro sąlygas tampresniam bendradarbiavimui Žemaitijos regione.

      Kaip ir kasmet, taip ir šiemet turnyre dalyvavo G. Pačkausko sūnūs Arūnas ir Antanas bei vaikaitė Rita. Arūnas atvyko iš Švedijos, Antanas – iš Kaliningrado srities, o Rita – iš Vilniaus. Abu sūnūs taip pat aistringi šachmatininkai, o 10-metė Rita pagal savo amžių puikiai žaidžia šaškėmis ir yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

      Prie šachmatų lentų sėdo 33 dalyviai ir 11 komandų miesto ir kaimo įskaitose. Komandinėje miestų įskaitoje pirmoji vieta atiteko Plungei, antroji – Naujajai Akmenei ir trečioji – Mažeikiams. Individualioje įskaitoje nugalėjo Laimonas Sabaliauskas iš Plungės, antrąją vietą pelnė Albertas Valančius iš Naujosios Akmenės ir trečiąją – Algimantas Skierus taip pat iš Plungės. Kaimų komandinėje įskaitoje pirmieji buvo Reivyčiai iš Mažeikių r., antrieji – Varniai iš Telšių r. ir trečioji – Seda (irgi Mažeikių r.). Individualioje įskaitoje nugalėtojo laurus pelnė Raimondas Paškevičius, antroji vieta atiteko Gediminui Jonušiui ir trečioji – Arūnui Pačkauskui.

      Šaškių turnyre dalyvavo 5 komandos. Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Mažeikiai-1, antrąją – Ryškėnai, Telšių r., trečiąja vieta turėjo tenkintis komanda Mažeikiai-2. Asmeninėje įskaitoje nenugalimas buvo Algirdas Barauskis iš Naujosios Akmenės, jam nusileido ir antrojoje vietoje liko Kęstutis Balskus iš Ryškėnų, trečiąją vietą užėmė Petras ir Vytautas Rakščiai iš Mažeikių.

Apie buvusius šachmatininkus           

J. Paulauskas gimė Salantuose. Buvo dabartinių Sedos Vytauto Mačernio ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų direktorius. Žaidė ne tik šachmatais, kurį laiką dar buvo Sedos futbolo komandos vartininkas. Pasižymėjo atviru būdu, nepakentė veidmainystės ir netikrumo.

      G. Pačkauskas į amžinybę iškeliavo prieš trejus metus. Jo savotišką jumoro jausmą ir nepailstantį sportinį entuziazmą prisimena daug kas. Klubo „Matas“ direktoriaus G. Paulausko teigimu, G. Pačkauskas visada „degė“ šachmatais, mėgo analizuoti žaistas partijas, pasižymėjo organizaciniais gabumais, o jo pasakojamais anekdotais prasidėdavo ne vienas šachmatų turnyras.

      Gargždų šachmatų klubo „Mintis“ pirmininko Zigmo Bitino teigimu, G. Pačkauskas visada bėgo, skubėjo, derino klausimus, netgi planavo Žemaitijos regiono šachmatininkus išvesti į tarptautinį lygmenį.

Valerija KVEDARAITĖ

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode