Sausa krepšininkų pergalių kraitelė

0:12 – kol kas tokie skaičiai šviečia virtualioje „Mažeikių“ pergalių–pralaimėjimų LKL švieslentėje. Pergalių grafoje – sausas nulis.

Prasidėjus antrajam reguliariojo sezono ratui trenerio Aloyzo Rudžio auklėtiniai ir toliau neranda rakto į pergales. Nepadėjo nei ilgai lauktos rungtynės savų žiūrovų akivaizdoje – pralaimėti visi keturi susitikimai namuose „Pieno žvaigždėms“, „Dzūkijai“, „Juventus“ ir Eurolygoje rungtyniaujančiam „Neptūnui“.

Komandos sudėtyje nuo sezono pradžios įvyko dvi rokiruotės: ją paliko P. Skurdauskas ir I. Vaitkus, į jų vietas pakviesti R. Danys ir G. Maceina.

Abu šie keitimai kol kas pasiteisino: debiutavęs rungtynėse su „Juventus“ G. Maceina pelnė 9 taškus, o R. Danys, prisijungęs prie komandos spalio 17 d., tapo jos lyderiu ir pelno po 15,7 taško bei atkovoja po, 5,5 kamuolio.

 

Artimiausias rungtynes mažeikiškių laukia dar vienas rimtas išbandymas – išvyka į Kauną ir rungtynės su „Žalgiriu“. Kur ir kaip šiame sezone „Mažeikiai“ ieškos rakto į pergales, kalbamės su komandos vadovu Giedriumi Petrulevičiumi.

– Lietuvos krepšinio bendruomenę kamuoja klausimas – kada „Mažeikiai“ laimės pirmąją pergalę?

– Šiai visuomenei pirmiausia reikia suprasti, kad mūsų komandos sudėtis subalansuota pagal turimą biudžetą. Iliustruosiu pavyzdžiu: turėdamas kišenėje 10 litų, negali nueiti į parduotuvę ir nusipirkti prekių už 100 litų, todėl mes turime tuos žaidėjus, kuriuos galime įpirkti. Anksčiau apie 85 proc. mūsų biudžeto sudarė AB „ORLEN Lietuva“ parama, kurios nebeliko. Dabar šią dalį turi dengti kiti rėmėjai ir Savivaldybė, kas nėra taip paprasta. Nuo sezono pradžios esame išsikėlę tikslą po šio sezono išlikti LKL ir jis nepakitęs.

– Kai komanda pralaimi, standartiškai kaltas treneris. Ką šiuo klausimu galvojate jūs?

– Treneris šiuo atveju nėra kaltas, nes turi dirbti su tokia komanda, kokią mes pagal galimybes turime subūrę. Pakvieskite į jo vietą NBA ir trenerį. Aš įsitikinęs, kad su šia sudėtimi stebuklų nebus ir 20–30 pergalių LKL nelaimės. Aš galvoju kitaip – mes turime ne kaltinti trenerį už visas nesėkmes, o būti dėkingi, kad yra Mažeikiuose ir dirba su mūsų komanda. Nuolat bendrauju su įvairiais krepšinio specialistais ir visų nuomonė vienoda: „Mažeikių“ komanda nuo sezono pradžios padarė aiškiai matomą pažangą ir tai yra didžiulis trenerio nuopelnas. Aš pats dalyvauju treniruotėse ir matau, kaip intensyviai ir atkakliai dirbama.

– Neseniai prie komandos prisijungė G. Maceina. Koks vaidmuo jam numatytas?

– Įnešti į komandos žaidimą tvarkos, stabilumo ir patirties. Tai patyręs krepšininkas, galintis sukoordinuoti kitų veiksmus aikštelėje, nepanikuoti. Dažnai, ypač lemiamais ketvirčiais, mums to trūkdavo.

– Ar planuojate dar pokyčių komandoje artimiausiu metu?

– Nežinau. Tai priklausys nuo rėmėjų. Visi galite prisidėti prie mūsų komandos rėmimo, ypač tie, kurie labiausiai širdyje nepatenkinti dėl mūsų nesėkmių. Yra įkurtas mūsų fondas, galite pervesti nors po 10 litų ir taip judėsime kartu į priekį. Šiuo metu, jei būtų galimybės, ieškotume pastiprinimo centro pozicijoje. Apskritai aršiausiems kritikams norėčiau priminti, kad, jei nebūtų mūsų komandos pergalių Nacionalinėje krepšinio lygoje 2012–2013 metais, nebūtų tų aukso medalių, tai nebūtų jokios „Ventos“ sporto salės renovacijos. Maža to, mūsų didžiulis siekis ir noras likti LKL matomas aukščiausių šalies sporto funkcionierių, kurie uždegė žalią šviesą daugiafunkcinio komplekso statybai Mažeikiuose, tad mūsų pralaimėjimai LKL yra viena medalio pusė, bet mūsų darbas daugelį metų ir pastangos turėti aukščiausio lygio krepšinio komandą Mažeikiuose – kita.

– Kur ieškosite raktų į pergalę šiame sezone?

– Dabar komandos pečius slegia psichologinė našta, ir tai suprantama. Mes su treneriais stengiamės nuteikti krepšininkus, įkvėpti jiems optimizmo. Visi laukiame tos pirmosios, labai reikalingos, pirmiausiai psichologiškai, pergalės. Aš tikiu, kad artimiausiu metu ją iškovosime.

– Skeptikai kalba, kad „Mažeikiai“ šį sezoną nelaimės nė karto. Ką jiems galėtumėte pasakyti?

– Čia nelygu, kas taip mano. Jei tai kokie komentarai internete Lietuvos mastu, tai aš į juos linkęs nekreipti dėmesio. Jei taip kalba ir galvoja mažeikiškiai, man labai dėl to gaila. Tikras mažeikiškis ir mūsų komandos sirgalius turi palaikyti mus ir kai sekasi, ir kai nesiseka. Turime visi suprasti – mūsų sėkmė ir išlikimas LKL – tai visos Mažeikių bendruomenės sėkmė plačiąja prasme.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode