Justinas Kinderis pateko į pasaulio čempionato finalą

Budapešte vykstančio 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė Justinas Kinderis, o Dovyda Vaivada liko už atranką įveikusiųjų brūkšnio.

J.Kinderis atrankos C grupėje surinko 1131 tašką ir užėmė antrąją vietą. Geriau sekėsi tik prancūzui Valentinui Belaud, sukaupusiam 1133 taškus.

Tuo metu A grupėje D.Vaivada pelnė 1112 taškų, pasidalino 11-12 vietas, tačiau to neužteko, kad kaunietis patektų tarp 36 finalininkų. D.Vaivados rezultatas tarp 88 sportininkų buvo 38-as.

Vyrų finalo fechtavimosi pagrindinis etapas vyks penktadienį, o kitos rungtys – šeštadienį.

Penktadienį savo kovas moterų finale užbaigs Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė. Abiejų asmeninių rungčių finalų ir mišrių estafečių (sekmadienį dalyvaus Aurelija Tamašauskaitė ir D.Vaivada) baigiamąsias rungtis tiesiogiai transliuos „LRT plius“ ir „Sport1“ televizijos. Transliacijos penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį prasidės 19 val.

Pasaulio čempionate sportininkai kovoja ne tik dėl pajėgiausių planetos penkiakovininkų titulų, bet ir tęsia kovą dėl olimpinių kelialapių. Juos pelnys po tris geriausius asmeninių varžybų dalyvius.

Lietuvos rinktinėje teisę 2020-aisiais dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra pelnę L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, G.Venčkauskaitė-Juškienė ir J.Kinderis.

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionų titulus asmeninėje įskaitoje yra pelnę 5 kartus. 2000 ir 2004 metais tai padarė Andrejus Zadneprovskis, 2006-aisiais – Edvinas Krungolcas, o 2013-aisiais – L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J.Kinderis. Pastarąjį kartą ant prizininkų pakylos pasaulio čempionate mūsiškiai užkopė 2017-aisiais, kai J.Kinderis iškovojo bronzos medalį.

Planetos pirmenybės – baigiamosios elitinės 2019-ųjų šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kurių metu lietuviai sieks papildyti iškovotų titulų skaičių. L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet tapo Europos čempione ir Pasaulio taurės laimėtoja, su G.Venčkauskaite-Juškiene ir I.Serapinaite užėmė trečiąją vietą Europos čempionato komandinėje įskaitoje, o Pasaulio taurės mišrių estafečių varžybose G.Venčkauskaitė-Juškienė su J.Kinderiu taip pat džiaugėsi bronzos medaliais.

Vilnius, rugsėjo 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode