Auksas Vengrijoje – Henrikas Žustautas tapo pasaulio čempionu

Sekmadienį pasaulio baidarių ir kanojų čempionatas Vengrijoje baigėsi auksine nata Lietuvai. Kanojininkas Henrikas Žustautas tapo pasaulio čempionu ir iškovojo vienintelį Lietuvos rinktinės medalį šiame čempionate. Tai svarbiausias 25-erių plungiškio karjeros pasiekimas.

Neolimpinės vienviečių kanojų 200 metrų rungties finale Henrikas Žustautas pirmavo visos distancijos metu ir finišavo pirmas per 39,36 sek.

Pernai pasaulio čempionate H.Žustautas tenkinosi bronzos medaliu bei 2017 metais tapo Europos čempionu.

Tiesa, ši rungtis prieš Tokijo olimpines žaidynes buvo pašalinta iš olimpinės programos.

H.Žustautas praskaidrino Lietuvos rinktinės nuotaikas Segede, nes šiame pasaulio čempionate lietuviai liko be olimpinių kelialapių.

Dviviečių baidarių 1000 metrų finaliniame plaukime Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas finišavo per 3:26,31 min ir liko paskutiniai – devinti.

Nugalėtojais tapo vokiečiai Maxas Hoffas ir Jacobas Schopfas (3:20,53).

Į Tokijo olimpines žaidynes vietas užsitikrino pirmos šešios įgulos.

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Dėl kelialapių lietuviai dar galės kovoti atrankos turnyre.