Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate - net 4 lietuviai pirmajame dešimtuke

Penktadienį Danijoje vykstančio Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato bendro starto lenktynėse net 4 lietuviai pateko į pirmąjį dešimtuką.

Vyrų grupėje Šarūnas Dmukauskas 24,7 kilometro su 42 kontroliniais punktais trasą įveikė per 1 val. 45 sek. ir vos 36 sekundėmis atsilikęs nuo čempionu tapusio čeko Jiri Hradilo iškovojo 7-ą vietą. Antroji bei trečioji vieta taip pat atiteko Čekijos sportininkams. Sidabro apdovanojimą iškovojo Krystofas Bogaras (+0:01), o bronzos – Vojtechas Stransky (+0:02).

Jonas Maišelis užėmė 15-ą (+2:36), Petras Andrašiūnas – 52-ą (+10:42), o Julius Juodišius – 56-ą vietą (+13:16).

Moterų grupėje Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 8-ą,o Gabrielė Andrašiūnienė – 9-ą vietą. Lietuves 21,2 kilometro su 36 kontroliniais punktais trasoje kiek daugiau nei 2 minutėmis aplenkė ketvirtąjį aukso apdovanojimą čempionate iškovojusi britė Emily Benham Kvale. Britė trasą įveikė per 1 val. 1 min. 50 sek. ir 6 sekundėmis aplenkė sidabro medalį iškovojusią Camillą Soegaard. Bronzos apdovanojimą laimėjo rusė Anastasija Svir, čempionei nusileidusi 10 sekundžių. Viktorija Michnovič užėmė 31-ą vietą, nugalėtojai nusileidusi 8 min. 43 sek.

Jaunimo vaikinų grupėje Ignas Ambrazas (+2:35) su prancūzu Albinu Demaret Joly pasidalino 7-ą vietą. Nugalėjo antrąjį aukso medalį iškovojęs danas Thomas Steinthalis. Ąžuolas Macijauskas finišavo 20-oje (+9:45), Martynas Jurgaitis – 25 -oje vietoje, o Vėjus Žigilėjus varžybų nebaigė.

Jaunimo merginų grupėje lietuvės užėmė 18-20 vietas. Austėja Kalvaitytė finišavo 18-a, Eglė Rubaževičiūtė – 19-a, o Justė Umbrasaitė – 20-a. Lietuves kiek daugiau nei 8 minutėmis aplenkė antrąjį aukso medalį iškovojusi varžybų šeimininkė Nikoline Splittorff.

Čempionatas baigsis šeštadienį estafečių varžybomis.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.