Sprogimas

Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse krito prieš Ispaniją

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasirengimą pasaulio krepšinio čempionatui pradėjo pralaimėjimu. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonoje kovėsi pagirtinai, bet 70:78 (18:17, 15:23, 19:20, 18:18) krito prieš Ispanijos nacionalinę komandą.

Tiesa, Lietuvos ekipai penktadienio vakarą nepadėjo penki svarbūs krepšininkai: Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas.

Ispanai vertėsi be Rudy Fernandezo ir Marco Gasolio.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė atrodė kokybiškai. Nors gynyboje akivaizdžiai trūko susikalbėjimo, puolime lietuviai žaidė produktyviai, geriau kovojo dėl kamuolių ir po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 18:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos vis dar žaidė apylygiai, tačiau Ispanijos rinktinė sugebėjo surengti spurtą 10:0 ir išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (36:25). Vis tik prieš didžiąją pertrauką Lietuvos nacionalinė komanda sugebėjo apkarpyti aikštės šeimininkų pranašumą – į rūbines ekipos patraukė ispanams pirmaujant 40:33.

Per pirmus du kėlinius daugiausiai problemų kėlė Ricky Rubio, pelnęs 14 taškų, Lietuvos gretose su 7 taškais rezultatyviausias buvo Martinas Gebenas.

Po pertraukos puolime žybtelėjo Lukas Lekavičius, kuris draskė varžovų gynybą, tačiau lietuviams niekaip nepavyko sustabdyti R.Rubio ir po krepšiu dominavusio Willy Hernangomezo.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė laikėsi koviniu atstumu nuo varžovų, tačiau rimtesnio spurto surengti nepavyko. Tam įtakos turėjo ir rungtynių svarbos suvokimas – D.Adomaitis kertiniu metu aikštėje nelaikė pagrindinių žaidėjų.

Lietuva: L.Lekavičius 10 (3 rez. perd., 4 pr.), M.Gebenas 9, M.Kuzminskas (5 atk. kam.), R.Giedraitis ir A.Butkevičius (7 atk. kam.) po 8, J.Mačiulis 6 (4 atk. kam.), M.Grigonis 5 (3 rez. perd.), Ž.Janavičius ir M.Echodas po 4.

Ispanija: W.Hernangomezas 23 (9 atk. kam.), R.Rubio 21, I.Diopas 8.