Parama dėkojame

Drausmingą finalą sužaidusi Portugalijos rinktinė – UEFA Tautų lygos čempionė

Sekmadienio vakarą Portugalijos nacionalinė futbolo rinktinė tapo stipriausia inauguracinio UEFA Tautų lygos turnyro rinktine.

Dragao stadionas Porto mieste, Portugalijoje, šėlsta - jų palaikoma nacionalinė rinktinė UEFA Tautų taurės finale 1:0 įveikė Nyderlandus.

Aikštės šeimininkai jau nuo pirmojo kėlinio vidurio perėmė iniciatyvą ir kontroliavo žaidimą, susikurdami ne vieną pavojingą progą.

Galiausiai 60-ą minutę įvartį pelnė Goncalo Guedesas, gavęs saldainiuką iš Bernardo Silvos.

Nyderlandai dar bandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau drausmingai gynyboje žaidę portugalai sustabdydavo visus oponentų išpuolius ir žaibiškai kontraatakuodavo.

Ronaldo Koemano kariauna siekė pirmojo trofėjaus nuo 1988-ųjų Europos čempionato.

Dvikovos eiga

90min. Trys pridėtos minutės ištiksėjo - Fernando Santosas dar išnaudojo keitimą, o jo auklėtiniai kelia rankas į viršų. Portugalija tapo UEFA Tautų lygos čempione!

89min. Portugalai ginasi drausmingai, o kontraatakose susikuria neblogas progas.

81min. Nyderlandai visas pajėgas meta į puolimą. Į aikštę išeina puolėjas Luukas de Jongas, iš karto pagrasindamas varžovų vartams.

65min. Labai pavojingas Memphio Depayaus smūgis galva - kamuolys skrieja į Rui Patricio glėbį.

60min. Įvartis! Bernardo Silva numeta patogų kamuolį Goncalo Guedesui, kuris kala vinį į dešinį vartų kampą. Portugalija išsiveržia į priekį 1:0.

56min. Memphis Depayus smūgiuoja iš labai arti, tačiau oponentų gynėjai blokuoja pavojingą smūgį.

45min. Paskutinę kėlinio minutę portugalai kelia jau šeštąjį kampinį. Nyderlandai apsigina, o teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą - 0:0.

41min. Vartininką patikrina ir Cristiano Ronaldo. Jasperas Cillessenas budrus, tačiau Nyderlandams reikalinga pertrauka - žaidimas kol kas nesiklijuoja.

38min. Aikštėje ir toliau siaučia aktyvusis Bruno Fernandesas. Saugas po Bernardo Silvos perdavimo paleidžia dar vieną tolimą smūgį - šįkart virš vartų.

33min. Aikštės šeimininkai užgulė varžovų baudos aikštelę - į ją vis siunčiami aukšti kamuoliai. Nyderlandai atsilaiko.

31min. Kamuolys keliamas į Nyderlandų baudos aikštelę, o ten savo šanso laukia Cristiano Ronaldo. Portugalas galva stipriai kamuolį smugiuoja tiesiai į vartininką. Visgi šoninis teisėjas kelia vėliavėlę - nuošalė.

23min. Įpusėjus pirmajam kėliniui situacija stabilizavosi, o pavojingų progų beveik nematome.

12min. Portugalai įžaidžia kamuolį nuo kampinio gairelės, o pavojingą smūgį į vartų plotą paleidžia B.Fernandesas. Nyderlandų vartų sargas kontroliuoja situaciją.

4min. Nyderlandai spaudžia šeimininkus, kurie tolimu perdavimu bandė surasti atakos smaigalyje tykojantį Bernardo Silva. Portugalas susistabdo kamuolį, o paskui griūna baudos aikštelėje, tačiau baudiniu čia net nekvepia.

Portugalijos rinktinės startinė sudėtis: R.Patricio, R.Dias, R.Guerreiro, J.Fonte, N.Semedo, D.Pereira, W.Carvalho, B.Fernandes, C.Ronaldo, B.Silva, G.Guedes.

Nyderlandų rinktinės startinė sudėtis: J.Cillessen, M.de Ligt, V.van Dijk, D.Blind, D.Dumfries, G.Wijnaldum, M.de Roon, F.de Jong, S.Bergwijn, R.Babel, M.Depay.

Anksčiau įvykusiose rungtynėse dėl trečios vietos Anglijos rinktinė tik po 11-os metrų baudinių serijos 6:5 palaužė šveicarus.

Nugalėtojams atiteks 10,5 mln. eurų piniginis prizas. Finale pralaimėsianti komanda gaus 9 mln. eurų.

Tautų lygos turnyro keturių divizionų nugalėtojai gaus vietas „Euro 2020“ turnyre, jei to šioms komandoms nepavyks padaryti per įprastas atrankos varžybas.