Darom/juosta
Penkiolikmetę nužudžiusiam jaunuoliui skirta aštuoneri metai nelaisvės

Vilniaus apygardos teismas penkiolikmetę nužudžiusiam jaunuoliui skyrė aštuonerius metus nelaisvės, bausmę atliekant kolonijoje. 

Jaunuolis buvo kaltinamas ir dėl nepilnametės išprievartavimo, bet dėl to išteisintas.

Nužudytosios motinai teismas priteisė 25 tūkst. eurų neturtinės žalos, tėvui – 20 tūkst. eurų neturtinės žalos. 

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Byla buvo išnagrinėta trijuose uždaruose teismo posėdžiuose. 

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje pradėtas kovo 14 dieną, sulaukus pranešimo, kad po pietų iš namų Vilniuje išėjo ir negrįžo 2005 metais gimusi nepilnametė.

Kovo 15-osios vakarą nužudytos nepilnametės kūnas su smurto žymėmis rastas sostinės Sudervės kapinėse.

Ikiteisminis tyrimas dėl paieškos tuomet perkvalifikuotas į nužudymą ir tos pačios dienos vakarą kriminalistai nustatė ir sulaikė labai sunkiu nusikaltimu įtariamą 2003 metais gimusį jaunuolį. 

Šiuo metu jau septyniolikos sulaukusio vaikino namuose tuomet buvo atliktos kratos ir rasti daiktai, turintys įrodomosios reikšmės, bei nusikaltimo padarymo įkalčiai.

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė anksčiau BNS yra sakiusi, kad vaikinas nužudytą paauglę pažinojo apie pusę metų ir apklausų pas ikiteisminio tyrimo teisėją metu prisipažino įvykdęs nusikaltimą. 

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Budas.lt archyvo nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode