Darom/juosta
G. Nausėda: valdant pandemiją, Vyriausybei reikėtų eiti ne prievartos, o skatinimų keliu

prievartosPriverstiniai metodai valdant COVID-19 plitimą duoda ribotą rezultatą, teisinga kryptis – eiti skatinimų keliu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Galvoju, kad šiandien kalbėkime daugiau ne apie priverstinius, prievartinius metodus, nes kaip matome iš skiepijimosi tempų, jie jau duoda labai ribotą rezultatą. Jei statistika neapgauna, mes praktiškai turime naujai susirgusių daugiau, nei pirmąja doze pasiskiepijusių. Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių“, – spaudos konferencijoje Mažeikių rajone penktadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina Vyriausybės svarstymus dėl privalomų skiepų, testų apmokėjimo iš darbdavių ar darbuotojų kišenės. 

Jis sako nesiimantis vertinti Vyriausybės sprendimo siūlyti įvesti 100 eurų išmokas besiskiepijantiems senjorams, „kiek jis yra geras“, tačiau sako, kad svarbiausia, jog „mentališkai pajudėjome į teisingą pusę ir nustojome vien tik spaudimo būdu siekti rezultato, o mėginame kalbėti apie tai, kas, galbūt, paskatintų žmones tai daryti“. 

„Tikrai, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad atsiranda pasiūlymų, kurie jau nebe tiek verčia ar spaudžia darbuotojus vakcinuotis, kiek juos skatina tai daryti. Prieš keletą mėnesių mes jau kalbėjome apie tai, kad gal iš tikrųjų galima kai kurioms tikslinėms žmonių grupėms numatyti galimybes finansiškai prisidėti ar finansiškai paskatinti vakcinuotis, tuo metu buvo kalbama, kad galbūt jau yra per vėlu, nes nemažai žmonių vakcinavosi“, – teigė prezidentas.

Vyriausybė šią savaitę pasiūlė Seimui  pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis. Planuoto svarstyti siūlymo tam tikroms profesijoms įvesti privalomą skiepijimąsi neliko – pasak premjerės Ingridos Šimonytės, siūlymo kol kas atsisakyta, nes tam greičiausiai reikėtų keisti Darbo kodeksą.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui iki gruodžio naujai pasiskiepysiantiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką. Ji taip pat būtų skiriama sustiprinančiąja doze iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės žmonėms.

Pataisoms dar turės pritarti Seimas.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode