Svarbiausi penktadienio įvykiai

peBNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Skandalas dėl laidos. Paaiškėjo, kad Sveikatos apsaugos ministerija sumokėjo 12 tūkst. eurų už „Kitokių pasikalbėjimų“ laidą su visuomeniniu ministro patarėju, žinomu Ciniško chirurgo pseudonimu. Tai laidos metu nebuvo nurodyta. Portalas Delfi.lt pranešė nutraukiantis sutartį su laidos kūrėjais. Joje dalyvavęs chirurgas Edgaras Kulikauskas sako apie pirkimą nežinojęs.

Kritika dėl skiepų. Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė pareiškė, kad sergamumas COVID-19 ir mirtys nuo šios infekcijos rodo itin prastą situaciją, o tam įtakos turi ir lėti vakcinacijos tempai ir nepakankamas 65-erių ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas, už ką atsakinga Vyriausybė ir sveikatos ministras. Premjerė Ingrida Šimonytė sako nemananti, kad tai vien Vyriausybės ir ministro atsakomybė, nors pripažįsta, kad vakcinacijos rezultatai nėra tokie, kokių norėta.

Nacionalinės premijos. Kultūrinės įstaigos pasiūlė 31 kandidatą gauti Nacionalines kultūros ir meno premijas.

Signataro mirtis. Mirė kovo 11-osios signataras, tapytojas Vytautas Kolesnikovas.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyta 1970 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 žmonių, 3,3 tūkst. žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1223 COVID-19 pacientai.

* Lietuva yra pirma Europos Sąjungoje pagal naujų COVID-19 atvejų rodiklį ir antra pagal mirtis, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

* Australija pranešė kitą mėnesį pradėsianti atverti prieš pusantrų metų uždarytas savo sienas.

Helsinkio grupė. Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad Baltarusijos Helsinkio komitetas turi būti likviduotas. Tai buvo paskutinė oficiali žmogaus teisių grupė šalyje.

Sutarimas JAV. Jungtinių Valstijų Kongresas patvirtino laikinas vyriausybės finansavimo priemones, kurios padės išvengti vyriausybės darbo sustabdymo.

Venesuelos valiuta. Venesueloje pradėjo cirkuliuoti naujo pavyzdžio nacionalinė valiuta, kurios nominalas yra milijoną kartų mažesnis už ankstesnįjį. Šiuo žingsniu siekiama palengvinti operacijas grynaisiais bei buhalterinės apskaitos skaičiavimus.

Saakašvilio sugrįžimas. Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis socialiniuose tinkluose paskelbė parvykęs į šalį. Sakartvelo vidaus reikalų ministerija teigia, kad sienos jis nekirto. Šalies premjeras Iraklis Garibašvilis anksčiau šią savaitę pagrasino, kad M. Saakašvilis bus suimtas, jei sugrįš. Jis ieškomas dėl kaltinimų piktnaudžiavimu, kuriuos pats eksprezidentas vadina politiniais.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode